Szkoła psiej komunikacji · Szkolenie psów Trójmiasto · Marta Ludwiczak

Zrozum, co Twój pies próbuje Ci powiedzieć.

Nie uczę posłuszeństwa — uczę zrozumienia.
Spotykamy się tam, gdzie naprawdę dzieje się życie Twojego psa.
certyfikowany trener & instruktor
zero metod siłowych
spotkania w terenie
Marta Ludwiczak, trenerka psów ze szkoły Szczeka Się
„Pies nie jest nieposłuszny – on po prostu mówi inaczej.”
01 filozofia

Pies zmienia się wtedy, gdy zmienia się sposób, w jaki go słuchasz. Dlatego zacznamy od Ciebie.

01

Relacja, nie przymus

Budujemy więź, w której pies chce współpracować — bo czuje się bezpieczny i rozumiany.
02

Zero metod siłowych

Żadnych kar, szarpania ani zastraszania. Zmiana przychodzi poprzez komunikację, nie przez strach.
03

Konkretne narzędzia

Wychodzisz ze spotkania z planem, który zadziała jutro rano — nie z teorią.
02 oferta szkoleń

Szkolenie psów w Trójmieście
– wybierz, od czego zaczniecie.

Każde spotkanie to indywidualna praca z Tobą i Twoim psem.
Każde spotkanie jest inne – bo każdy pies mówi inaczej. Zaczynamy od słuchania. Potem robimy plan.
Na jakim etapie jesteś?
Szkolenie psów w Trójmieście – wizyta domowa u szczeniaka jamnika
indywidualny · pierwsza wizyta · dom

Domowe ABC

Szczeniak w domu albo adoptowany pies z historią — i nagle okazuje się, że to zupełnie inne życie niż myślałeś. Gryzie, nie śpi, siusia gdzie chce, a Ty nie wiesz czy się śmiać czy płakać. Przyjeżdżam do Ciebie. Patrzymy razem co się dzieje — i wychodzę dopiero gdy masz plan na jutro.
200 PLN
około 90 minut
/w domu/
Spacer ze wsparciem – trening psa w terenie w Gdyni
indywidualny · pierwsza wizyta · teren

Spacer ze wsparciem

Inne psy, dzieci, rowery, głośna ulica — codzienne wyjście z psem to nieustanne zarządzanie tym co się dzieje dookoła. I czasem po prostu nie wiadomo jak.
Wychodzimy razem – w Twój teren, w Wasze realia. Patrzę co się dzieje, tłumaczę co pies Ci mówi i wracasz z konkretnym planem na tę Waszą codzienność.
200 PLN
około 90 minut
/w terenie/
Grupowy spacer socjalizacyjny dla psów
grupowy · socjalizacja

Spacer socjalizacyjny

Nauka bycia razem — spokojnie, bez presji, bez wymuszania kontaktów. Ćwiczymy to, co przydaje się każdego dnia. Żeby Twój pies mógł po prostu być obok — i żebyś Ty mógł przy nim odetchnąć
50 PLN
około 60 minut
/w terenie/
Trening indywidualny psa w terenie, praca nad posłuszeństwem
indywidualny · kontynuacja

Trening indywidualny

Regularna praca nad tym co chcecie razem osiągnąć — przywołanie w trudnym terenie, skupienie gdy dookoła się dzieje, luźna smycz gdy akurat wszystko się sypie. Krok po kroku, bez pośpiechu.
170 PLN
około 60 minut
/w terenie/
Trening Rally-O – pies i przewodnik na trasie sportowej
indywidualny · sport · kontynuacja

Trening Rally-O

Rally-O to sport w którym liczy się tylko jedno – czy Wy dwoje dobrze się razem (dog)adujecie na trasie. Przechodzimy przez stacje, uczymy się sygnałów — i przy okazji odkrywasz ile Wasz Team już potrafi.
170 PLN
około 60 minut
/w terenie/
Dla zdecydowanych · kontynuacja

Pakiet „Krok po Kroku”

Jedna wizyta pokazuje co zmienić. Cztery wizyty to zmieniają.
Nauka i zabawa przez powtarzanie — nie przez jednorazowe olśnienie.
Cztery spotkania. Twoje tempo. Brak pośpiechu.
Treningi Partnerskie lub Rally-O — jak Wam pasuje.
600 PLN
4 × 60 min · 150 zł/h
/w terenie/
03 jak pracuję

Od pierwszego kontaktu do spokojnego spaceru

Marta Ludwiczak konsultacja z opiekunem i psem
01

Kontakt

Piszesz lub dzwonisz. Opowiadasz jak wygląda Twoje życie z psem — co działa, co nie, i od kiedy. Po drodze kilka pytań, żebyśmy zanim się spotkamy — już trochę się znali.
02

Spotkanie

Przyjeżdżam do Was — tam gdzie dzieje się prawdziwe życie z psem. Nie na neutralnym terenie, ale w Waszej codzienności.
03

Zrozumienie

Patrzę, słucham i tłumaczę. Bo zanim cokolwiek zmienimy — musimy wiedzieć co Twój pies naprawdę Ci mówi.
04

Narzędzia

Wychodzisz z konkretnym planem na jutro. Nie z teorią do przeczytania — z czymś co możesz zrobić jeszcze dziś wieczorem.
05

Wspólna droga

Jedno spotkanie to dobry początek. Ale prawdziwa zmiana dzieje się w czasie — i jeśli chcecie iść dalej, będę przy Was krok po kroku.
Marta Ludwiczak, certyfikowana trenerka psów, portret
04 o mnie

Marta Ludwiczak

Cześć, jestem Marta – i zanim zostałam trenerką psów, byłam dokładnie tam, gdzie być może jesteś Ty teraz.
Krótko. Poznajcie Bora – mojego psa:
– rasa – wyżł węgierski
– wygląd – jak z okładki magazynu 😉
– zachowanie – połowa świata chce mu zrobić krzywdę…
Szukałam pomocy wszędzie. Próbowałam różnych metod, różnych rad, różnych „a może spróbuj…” Aż trafiłam na podejście, które zamiast pytać jak go naprawić — zapytało… a co on próbuje Tobie powiedzieć?
I tu wszystko się zmieniło. Dla Bora. I dla mnie.
Dziś jestem certyfikowanym treserem i instruktorem Rally-O.
Prowadzę szkolenie psów w Trójmieście – Gdyni, Gdańsku, Sopocie i okolicach. Gościnnie działam również w Kościanie. Uczę dokładnie tego, czego sama musiałam się nauczyć. Jak słuchać swojego psa. Jak czytać to, co mówi swoim zachowaniem, postawą, czy szczekaniem. Pracuję bez przymusu, bez siły i bez oceniania – bo wiem jak wygląda frustracja z psem, który po prostu nie słucha.
2025
Treser Psów – Zoopsycholog — Silva Lupus, legitymacja instruktora nr 144/04/TP/25
(320 h teorii, warsztatów i praktyki z psam)
2025
Instruktor Rally Obedience — Stowarzyszenie Rally Obedience, Gdynia
2025
Seminarium z Joanną Hewelt · Zofią Mrzewińską — Silva Lupus
2025
Psi mózg na warsztacie z prof. Glacem · seminarium Iana Dunbara
2024
Praca z psem lękliwym oraz obroną zasobów — Wojtków Szkolenia
Ząsiwadczeni o ukończeniu kursu trenera psów - Marta Ludwiczak
Ceryfikat trenersk Rally-O Marta Ludwiczak
Dyplom ukończenia kursu Zoopsycholog dla Marty Maćkowiak
Dyplom ukończenia kursu Treser Psów, Silva Lupus

Słucham psów.
Tłumaczę ludziom.
Żebyście mogli żyć razem – naprawdę.

05 z naszych spotkań

Relacja, którą widać

Spokojne spacery, wspólne szczyty, cisza nad wodą. Radość z każdego dnia. To nie są ćwiczenia — to jest po prostu życie z psem, który Ci ufa.
Spacer z psem w górach
wspólna droga
Radosny moment podczas spaceru z psem
radość
Spokojna chwila z psem nad wodą
cisza
Marta Ludwiczak, certyfikowana trenerka psów, portret
zaufanie
kontakt
06 opinie

Co zmienia się po spotkaniu?

Zobacz sam. Przeczytaj.
07 faq

Zanim się spotkamy

Masz inne pytanie? Nie znalazłeś odpowiedzi? Napisz – chętnie z Tobą porozmawiam.
Nie. Pracujemy wyłącznie w oparciu o relację i zrozumienie. Żadnych kolczatek, szarpania czy zastraszania — zmiana przychodzi przez bezpieczeństwo, nie strach.
W terenie i na spacerze, a przy szczeniakach i świeżo adoptowanych psach — także w domu. Spotykamy się tam, gdzie pojawia się realna sytuacja do przepracowania.
Najlepiej od „Spaceru ze Wsparciem 1 na 1″. To pierwszy kontakt, w którym poznaję Was, analizuję zachowanie i daję pierwsze narzędzia. Potem dobieramy dalszą pracę.
To zależy od Was i celu. Część rzeczy ruszy już po pierwszym spotkaniu. Do regularnej pracy polecam pakiet „Krok po Kroku” — 4 treningi w korzystniejszej cenie.
Tak. Od szczeniaka po psa seniora, od kanapowca po psa sportowego. Podejście oparte na komunikacji działa niezależnie od rasy.
08 kontakt

Zacznijmy od jednego spaceru

Napisz lub zadzwoń – resztą zajmiemy się razem.
(dog)adajmy się:
telefon
instagram
facebook